Кабель для квартирної проводки

Кожен з нас хоч раз стикався з ремонтом в квартирі або ж будівництвом, і напевно стояв перед вибором кабельної продукції: який кабель, на скільки жив, з яким перерізом, класом гнучкості можна використовувати для проводки в будинку?

Звичайно ж завжди можна розраховувати на сумлінність фахівців, однак найчастіше людина намагається впоратися своїми силами.

До вибору кабелю і проводу завжди потрібно підходити серйозно, не варто віддавати перевагу будь-кому, хто попався, адже іноді саме від якості кабелю може залежати ваше життя, тому давайте розберемося детально, який кабель все-таки найкраще підходить для проведення в житловому приміщенні.

Критерії за якими потрібно вибирати кабельну продукцію, яку використовують для проводки в житловому приміщенні

  1. Матеріал з якого виконаний кабель

Є два матеріали з яких виробляють кабель для прокладки проводки в квартирі: мідь і алюміній. Пріоритетною всього споживачі звичайно ж вибирають мідний кабель, а алюмінієвий майже не використовують, проте існують і винятки.

  1. кількість жил

наприклад,одножильний кабельбільш жорсткий і негнучкий. Теоретично можна допустити що він може застосовуватися для прокладки проводки, але фактично його ніхто не використовує. Для монтажу проводки будинку найкраще підійде багатожильний кабель.

  1. Перетин жили кабелю

Саме перетин жили дає можливість споживачеві дізнатися пропускну здатність кабелю. Чим вище пропускна здатність, тим безпечніше кабель в експлуатації.

  1. Марка кабелю

Так як в сучасному світі існує безліч модифікацій кабельної продукції яку використовують для проводки в будинку, важливо ретельно вивчити всю продукцію на ринку.

  1. якість кабелю

Цей критерій є одним з найважливіших, оскільки з якого матеріалу, з якою кількістю жили і різновидом їх перетину, а також що за марка це не наскільки важливо, ніж його якість.

Пам'ятайте, купуючи неякісну продукцію, ви піддаєте своє життя небезпеці.

Тепер більш детально розберемося що ми шукаємо і що нам підійде.

Мідний або алюмінієвий?

На кабельному ринку існує два основних матеріалу з яких проводитиметься кабель: мідь та алюміній.

В даний час практично неможливо визначити приміщення в якому використовується проводка з алюмінієвого кабелю, оскільки ця продукція має низький рівень провідності струму, а також більш вразлива.

Мідь - це більш надійний продукт, так як вона в порівнянні з алюмінієм має менший рівень окислюваність, вищий рівень пластичності, а також за всіма своїми характеристиками здатна прослужити набагато довше.

Єдиний плюс кабелю, який виготовлений з алюмінію це його ціна. Недолік міді вона звичайно ж дорожче.

Яким має бути кількість жив?

По конструкції існує два варіанти кабелю: одножильний і багатожильний. Абстрактно, можна допустити, що однодротяний кабель з однієї житлової використовують для проводки (більш твердий за структурою і погано згинається), але фактично це неможливо, тому однозначно ми шукаємо багатожильний провід. Але скільки повинно бути жив: дві, три або більше?

Допускається до експлуатації Одножильна багатодротяна продукція. Саме цей різновид може застосовуватися як для відкритої так і прихованої проводки. Плюс цієї варіації в тому що вона більш м'яка і пластична.

Найкраще звичайно ж трижильний однодротяний кабель, він найпопулярніший в прокладки проводки і дає можливість підключитися до заземлення, і таким чином дозволить уникнути небезпечних ситуацій.

Яке перетин жили?

Розріз жили є важливою якістю кабелю, оскільки саме від цього залежить витривалість і допустима сила подачі струму.

Для розеток, наприклад, рекомендовано вибирати кабель який має перетин жили не менше 2,5 мм 2, а ось для освітлення - 1,5 мм 2. Для роботи потужного електрообладнання (електричної плити, бойлера, підсилювача звуку і інших) потрібно віддавати перевагу кабелю з перетином 4 мм2.

Щоб визначити яке перетину кабелю вам підійде найбільше скористайтеся таблицею в якій вказані його силові можливості.

марки Кабелі

У будь-якому магазині кабельної продукції в якій би ви не звернулися, вам завжди порекомендують як мінімум три марки кабелю, які найчастіше беруть для експлуатації систем проводки. Наведемо приклад декількох з них.

ВВГ

Пріоритетною всього для прокладки електромереж в житловому приміщенні використовується кабельна продукція марки ВВГ.

Ця продукція має одножильний провідниками виготовленими з міді, які мають ізоляцію і оболонку виконану з ПВХ пластикату, експлуатується в приміщеннях з помірним і високим рівнем вологи. Допускається до роботи при подачі струму до 660 Вольт. Класифікується як еластичний неброньований силовий провід. Містить від одне до п'яти жив, які мають розріз від 1,5 до 24 мм 2. Існує кругла, плоска або трикутна модифікації.

У виробництві є кілька модифікацій цього кабелю: ВВГ, ВВГнг, ВВГнг-LS і ВВГнг FR-LS.

Для прокладки електропроводки в житловому приміщенні рекомендують використовувати все-таки ВВГнг або ВВГнг-LS, саме ці два типи можна використовувати в умовах високої пожежонебезпеки.

NYM

Це модифікація кабелю європейського рівня, яка розроблена в Німеччині. NYM має схожі характеристики з ВВГ.

NYM може мати від однієї до п'яти жив з перетином від 1,5 до 10 мм 2 однопроволочние, і з перетином від 16 мм2 і вище в багатодротяні варіації.

Який кабель не рекомендують для прокладки електропроводки в житловому приміщенні

ПВС

ПВС - це різновид кабелю, яка складається і багатодротяних мідних жил ізольованих поливинилхлоридом і скручених між собою. Жили мають міцну ізоляцію і добре захищені від вологи. Кабель досить гнучкий, хоч найчастіше він використовується як з'єднувач.

ШВВП

ШВВП - це плоский провід зроблений з міді і може мати кілька жив, які мають поливинилхлоридную ізоляцію. Кожна з жив відрізняється за кольором. Використовується для роботи всієї побутової техніки, а також і в якості подовжувача.

ПУНП

ПУНП ця варіація кабельної продукції яку раніше використовували для укладання електропроводки, проте з 2007 року цей різновид кабелю заборонили використовувати для створення електромереж, так як це ненадійно й небезпечно для життя.

ПУНП він має низький рівень потужності, слабку ізоляцію і не витримує нинішній рівень навантажень.

У нашому магазині ви завжди зможете знайти підходящу модифікацію кабелю для прокладки проводки в квартирі. Якщо у вас все ще залишилися питання з приводу того, який же все-таки кабель для проводки вибрати вам, ви завжди зможете отримати безкоштовну консультацію в нашому магазині.

Який кабель для квартирної проводки ми рекомендуємо:

Передзвоніть мені
Купити в один клік

Ваше замовлення:

Помилка